Ukázka vyhodnocení testu osobnosti

RIASEC kód vaší osobnosti: RIE

Toto je kód, který reprezentuje Vaši osobnost. Vysvětlivky k jednotlivým písmenům naleznete níže.

Písmena jsou seřazeny zleva doprava podle priority. To znamená, že první písmeno nejvíce reprezentuje Váš typ osobnosti, další dvě písmena jsou doplňkové.

Jste technicky a fyzicky nadaný člověk, který má různé mechanické dovednosti. Jste praktický, rádi něco opravujete či stavíte. Pracujete bez zbytečných řečí, snažíte se vždy odvést práci napoprvé správně a tím dosáhnout svého cíle. Máte rádi přímočarost, zdlouhavé jednání je pro vás vyčerpávající.

Co se týká vašich osobních předností, jste spíše konzervativní a jednáte podle vlastního zdravého rozumu a osobní svobody, cti a přirozenosti.

V komunikaci a lidských vztazích můžete být občas málo citlivý vůči potřebám ostatních. Nejlépe se vám pracuje s lidmi, kteří toho příliš nenamluví. Naopak sociálně založeným lidem se můžete zdát nepřátelský a strohý. Pokud s takovými lidmi budete nucen pracovat, měli byste se snažit zeptat nejdříve na jejich osobní zájmy.

Základní rysy: stabilita, poctivost, soběstačnost, praktičnost

Sami sebe považujete za spolehlivého, soběstačného, stabilního a přímočarého.

 • 28% R - Realistický

  Lidé technického zaměření. Preferují praktické řešení problémů. Jsou zruční v mnoha oblastech. Jejich slabou stránkou může být komunikace nebo slabá empatie.

 • 20% I - Výzkumný

  Lidé s teoretickými vědomostmi. Většinou jim nedělá problém řešení náročných úkolů, ať už se jedná o matematický problém nebo vědeckou práci. Vyzvednout u nich můžeme především logické myšlení před uměleckým.

 • 8% A - Umělecký

  Lidé s citem pro design, hudbu a umění celkově. Jejich přednostmi jsou prostorová představivost a cit pro detaily. Raději se zabývají myšlenkami jako praktickým řešením problému.

 • 12% S - Sociální

  Lidé se silným sociálním cítěním, kterým nejsou lhostejné lidské vztahy. Ochotni pomoci častokrát nezištným způsobem. Dávají přednost práci s lidmi před prací vyžadující technické myšlení.

 • 16% E - Podnikavý

  Lidé se silným zakořeněným smyslem pro vůdcovství. Nedělá jim problém komunikace a vystupování na veřejnosti. Častokrát najdou uplatnění jako politici nebo přední ekonomové. Jejich slabou stránkou může být zadání úkolů, které vyžadují mechanickou zručnost nebo praktické řešení.

 • 16% C - Kancelářský

  Lidé kteří se cítí nejlépe v kanceláři, jejich doménou je schopností nepřetržitě a usilovně pracovat. Jsou efektivní a jejich vytrvalost je mnohokrát odměněna výbornými výsledky. Není jednoduché si získat jejich důvěru, protože jsou to spíše introvertní typy.

Základní profese

Servisní technik91%
Grafik83%
Programátor82%
Učitel75%
Nákupčí52%
Obchodní zástupce48%
Administrativní pracovník47%
Vedoucí provozu42%
Finanční ředitel41%
Moderátor36%
Tiskový mluvčí20%
Herec7%

Rozšířené profese

Elektrotechnik85%
Zkušební technik82%
Vědecký pracovník76%
Odborný asistent76%
Grafický a multimediální designér75%
Kameraman75%
IT analytik73%
Sociolog67%
Učitel základní školy67%
Truhlář67%
Konstruktér67%
Marketingový analytik42%
Kuchař41%
Manažer kvality37%
Kontrolor37%
Finanční poradce37%
Číšník34%
Sociální pracovník29%
Chcete se o výsledky podělit s vašimi známými?Sdílet na Facebooku